Projekt2.png

Rozbudowa szkoły w Bibicach

nowy segment szkołyUczniowie Szkoły Podstawowej w Bibicach korzystają już z nowego członu szkoły, ukończonego 15 kwietnia 2019 r. Ma 2,2 tys. m² powierzchni i kosztował około 13 mln zł. Powstał tu już drugi w gminie Zielonki szkolny basen do nauki pływania. Do użytku oddano też 10 nowych sal lekcyjnych i salę widowiskowo-teatralną. Obiekt jest przyjazny środowisku, zaopatrzony w pompy ciepła i kolektory słoneczne oraz ogniwa fotowoltaiczne, jest też w pełni umeblowany i wyposażony. Łącznie szkoła w Bibicach liczy teraz około 7 tys. m². W roku szkolnym 2018/2019 uczęszcza do niej 843 dzieci.

Czytaj więcej: Nowy segment Szkoły Podstawowej w Bibicach gotowy

1WizualizacjaBn11 września 2017 r. podpisana została umowa na rozbudowę szkoły w Bibicach wraz z budową drogi publicznej. Wykonawcą, wybranym w postępowaniu przetargowym, będzie BUDOPOL sp. z o.o. - firma, która wykonywała na terenie gminy już kilka inwestycji: Centrum Medyczne w Batowicach, budynek dla KS Bibiczanka i remizę w Bibicach. Termin oddania do użytku nowego członu szkoły to 30 listopada 2018 r. Koszt inwestycji - 12.795.204,81 zł brutto.

Czytaj więcej: Umowa na rozbudowę szkoły w Bibicach podpisana

Rozbudowa szkoły w Bibicach polega na budowie dodatkowego segmentu powiązanego z budynkiem głównym na wszystkich kondygnacjach. Segment będzie zlokalizowany od strony południowej na działce 1207/1 oraz części działki 1208. Powiązanie z budynkiem głównym odbywa się korytarzem z sanitariatami tzw. „śluzą”, bez konieczności likwidacji istniejących już sal lekcyjnych w istniejącym segmencie. Połączenie z budynkiem głównym jest istotne komunikacyjnie, z uwagi na poruszanie się osób niepełnosprawnych, jak również ze względu na korzystanie z pozostałych funkcji budynku pierwotnego: pokoju nauczycielskiego, biblioteki, sali gimnastycznej, gabinetów specjalistycznych, itp.

Segment dobudowywany będzie miał niezależne wejście, dwie klatki schodowe (w tym jedna ewakuacyjna) i możliwość wymknięcia parteru w celach komercyjnych dla basenu. Budynek będzie doświetlony głównie od strony południowej, częściowo wschodniej i zachodniej. Dzięki nowemu segmentowi Zespół Szkół w Bibicach zostanie powiększony o 10 sal lekcyjnych z zapleczami, basen z zapleczem oraz salę teatralną i jadalnię. Powierzchnia podłogi rozbudowywanej części to 2224,8 m2.

W rozbudowywanej części na poszczególnych kondygnacjach znajdują się:

Piwnica

Pomieszczenia techniczne związane z funkcją basenową.

Przyziemie

Basen z pełnym zapleczem sanitarnym  o wymiarach tafli wody 800x1250 cm (cztery tory) wraz z urządzeniami do rehabilitacji (masaż podwodny - 4 urządzenia). Basen będzie służył nauce pływania w klasach najmłodszych w ramach lekcji wychowania fizycznego, ponadto w godzinach popołudniowych basen będzie dostępny w ramach zajęć np. rehabilitacji, komercyjnie. Na parterze znajdują się również jadalnia z pomieszczeniem do przyjmowania cateringu oraz szatnie, sanitariaty i niezależne wejście do budynku z zewnątrz.

Parter

Dwie sale lekcyjne z zapleczami, sanitariaty, korytarz oraz sala teatralna (wielofunkcyjna), która będzie służyła dzieciom jako sala do prezentacji osiągnięć artystycznych, będą się tam mogły odbywać akademie, zajęcia edukacyjne i sportowe.

Piętro

Cztery sale lekcyjne z zapleczami, korytarz i sanitariaty.

Poddasze

Cztery sale lekcyjne z zapleczami, korytarz i sanitariaty.