1.png

Rozbudowa szkoły w Zielonkach

DSC05818Uzyskano pozwolenie na użytkowanie nowo wybudowanego, trzeciego członu Szkoły Podstawowej w Zielonkach. Na powierzchni 2 tys. m kw. powstało 8 sal lekcyjnych, przyszkolny basen oraz wielofunkcyjna sala widowiskowa-teatralna. Koszt budowy nowego członu szkoły w Zielonkach to, według umowy, ponad 11 mln zł. Już niedługo uczniowie zaczną z niego korzystać. Zapraszamy również na filmową wycieczkę po nowym obiekcie: link.

Czytaj więcej: Trzeci segment szkoły w Zielonkach gotowy

WizualizacjeZi25 sierpnia 2017 roku została podpisana umowa na przebudowę i rozbudowę szkoły w Zielonkach o kolejny segment budynku, 31 sierpnia przekazano plac budowy wykonawcy. Wykonawca, firma MURKRAK z Węgrzc, został wyłoniony spośród czterech oferentów. Nowy segment budynku wraz z przebudową i z zagospodarowaniem terenu szkoły w Zielonkach zostanie wykonany za kwotę 11 063 649,51 zł, wykonawca zobowiązał się skrócić termin wykonania o 120 dni, tak więc zakończenie budowy planowane jest na sierpień 2018 roku. 

Czytaj więcej: Umowa na rozbudowę szkoły w Zielonkach podpisana

Rozbudowa szkoły w Zielonkach polega na budowie dodatkowego segmentu powiązanego z budynkiem głównym na parterze i piętrze. Łącznie budynek szkoły w Zielonkach zostanie powiększony o 8 sal lekcyjnych z zapleczami, basen z zapleczem oraz salę teatralną. Powierzchnia podłogi nowego segmentu to 1979,20 m2.

Segment będzie zlokalizowany od strony północno - zachodniej na działce 516/4 oraz części działki 511/3 i 511/4. Projektowany segment powiązany będzie z budynkiem głównym poprzez łącznik komunikacyjny przy hali sportowej. Połączenie z budynkiem głównym jest istotne ze względu na poruszanie się osób niepełnosprawnych, dla skomunikowania całego kompleksu w celu korzystania z pozostałych funkcji budynku pierwotnego: biblioteki, hali sportowej, stołówki, pokoju nauczycielskiego, gabinetów specjalistycznych, itp.

 

Segment dobudowywany będzie miał też dodatkowe niezależne wejście, jedną klatkę schodową i możliwość wymknięcia parteru w celach komercyjnych dla basenu. Budynek będzie doświetlony głównie od strony północno–zachodniej, częściowo od strony północno-wschodniej i południowo–zachodniej.

W rozbudowywanej części na poszczególnych kondygnacjach znajdują się:

Piwnica

Pomieszczenie techniczne związane z obsługą basenu.

Parter

Basen z pełnym zapleczem sanitarnym o wymiarach tafli wody 800x1250 cm (cztery tory) wraz z urządzeniami do rehabilitacji (masaż podwodny - 4 urządzenia). Basen będzie służył nauce pływania w klasach najmłodszych w ramach lekcji wychowania fizycznego, a po zajęciach lekcyjnych basen będzie dostępny np. w celu rehabilitacji, komercyjnie. Oprócz basenu są też szatnie i sanitariaty. Na parterze znajdują się jeszcze dwie sale lekcyjne z zapleczami. Jest też niezależne wejście do budynku z zewnątrz z wydzielonym wiatrołapem i portiernią.

Piętro

Sześć sal lekcyjnych z zapleczami, sanitariaty, korytarz.

Poddasze

Sala teatralna (wielofunkcyjna), która będzie mogła służyć, jako sala do prezentacji osiągnięć artystycznych, będą się tam mogły odbywać akademie, zajęcia edukacyjne. Towarzyszące pomieszczenia to aneks kuchenny, sanitariaty oraz kotłownia.